Náš příběh

Oleje, které přináší radost

Naše jméno Kisima znamená pramen, neboť je nám blízká jeho symbolika jako zdroje a počátku. Když jsme se rozhodli vytvořit lahodný a zdravý olej, bylo také potřeba začít úplně od začátku. Najít ty nejkvalitnější suroviny, které vzešly z půdy, kterou činnost člověka ovlivnila jen málo. A takové místo jsme našli na jihozápadě Ukrajiny, v regionu Podillja neboli “Podolí”. Tady se čas téměř zastavil, lidé v malebných vesničkách žijí klidně, beze spěchu, obklopení dechberoucí přírodou.

Tuto harmonii spojenou s poctivou lidskou prací jsme se rozhodli přenést do chuti našich produktů, jejichž jedinečnost pochopíte při prvním ochutnání.

Kisima oleje
Kisima oleje

S respektem k tradicím

Protože ani my nechceme ničit něco, co funguje už po generace, vykupujeme suroviny od místních nezávislých farmářů, kteří ví nejlépe, co dělají. (Na začátku jsme si možná mysleli, že ukážeme lidem, jak se dělá byznys, ale nakonec jsme se s pokorou učili my.)

Funguje zde jiný systém hodnot, lidé se nepředhání v tom, kdo má nejnovější telefon, ale starají se, aby dobře odvedli svou práci, dělají ji s láskou a poctivostí. Taková práce se nedá ocenit žádnou nálepkou ani certifikátem.

Tím, že podporujeme tyto malé pěstitele, pomáháme jim zachovat tento životní styl a hodnoty tak, jak jsou. Naše farma pro místní produkuje také bio vejce, med a maso, poskytuje lidem pracovní příležitosti a podporujeme také místní dětský domov.

Proč olej z Ukrajiny?

Možná si říkáte, proč byste si měli koupit olej z Ukrajiny, když můžete podpořit lokální farmáře, nebo instiktivně více věříte produktům “ze Západu”. My máme jednoduchou odpověď. Ukrajina je známá kvalitní černozemí, nejúrodnějším typem půdy na světě, která štědře přenáší ty nejlepší živiny do každé suroviny, která v ní roste. Zároveň je zde dostatek přirozené vláhy. Přinášíme tak to nejlepší z přírody, jen s malou pomocí a vynalézavostí člověka. Ukrajina je navíc největším vývozcem slunečnicového oleje na světě, takže jste pravděpodobně ukrajinský olej doma už měli, ani jste si to neuvědomili.

My jsme na původ našeho produktu hrdí a neskrýváme ho. Chceme využívat toho, co nám nabízí příroda jako taková, nehledíme na hranice států.

Kisima oleje